Drevené alebo PVC okná? S touto dilemou sa stretáva množstvo ľudí, ktorí stavajú alebo rekonštruujú dom, ale aj mnoho podnikateľov, ktorí ďalej investujú. Názory v priemysle sú rozdielne, hoci nemožno zatajiť, že v prospech plastových okien je veľa argumentov. Každopádne, presvedčte sa sami.

PVC je veľmi známy materiál, využívaný nielen v okenárstve. Jeho popularita nie je prekvapujúca. Ide o odolný, bez údržbový a cenovo výhodný materiál. Ťažko to povedať o drevených oknách, ktoré nielenže stoja viac, ale vyžadujú aj pravidelnú renováciu a údržbu.

Argumenty v prospech výberu plastových okien:

1. Jednoduché čistenie PVC profilov

Starostlivosť o plastové okná nie je zložitá. Stačí ich pravidelne umývať. Na trhu je dostatok zdrojov. V krajnom prípade postačí teplá voda s prostriedkom na umývanie riadu, mäkká špongia a handrička. To je všetko! Okná tiež nevyžadujú žiadnu špeciálnu konverzáciu (hoci sa odporúča pánty z času na čas namazať). Výrobcovia PVC profilov poskytujú informácie o údržbe okien.

2. Skvelá voľba po vizuálnej stránke

Pre mnohých ľudí je vizuálna stránka kľúčová pri výbere okien. Dreveným profilom nemožno uprieť, že sú štýlové a vždy potešia oko. Na druhej strane plastové okná, napríklad tie z ponuky Dobroplastu, sa od klasickej konkurencie vizuálne nelíšia. V ponuke výrobcu je veľa farebných možností. Okná si môžete vybrať drevené, klasické biele alebo … zelené. Existuje oveľa viac farieb a všetky vyzerajú veľmi elegantne.

3. Okná na veľa rokov

Plastové okná sú okná tzv. dlhoveké. Bez väčších poškodení a potreby špecializovanej údržby vám budú slúžiť 40-50 rokov. Okná z PVC sú odolné voči vonkajším faktorom. Netvoria sa u nich plesne a nekazia sa v dôsledku použitých chemikálií (samozrejme, ak je to určené pre tento typ profilu).

4. Funkčnosť

Funkčnosť má pri každodennom používaní okien veľký význam. Okná by mali byť vybavené funkciou mikroventilácie, vďaka ktorej zabezpečia prúdenie čerstvého vzduchu zamedzujúce napr. tvorbe plesní v domácnosti (bez nutnosti pravidelného otvárania okien). Samozrejme, v prípade potreby, napríklad počas veľkých mrazov, je možné okná tesne uzavrieť, čím sa zabezpečí udržanie tepla.

5. Bezpečnosť

PVC je materiál, ktorý je úplne bezpečný pre zdravie. Stolárske výrobky na dvere alebo okná musia pred uvedením do obehu prejsť prísnymi testami platnými v Európskej únii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.